O MNIE

 

Dobrze wiedzieć, że jesteś

Cieszy mnie to, że tutaj jesteś. Każdy zainteresowany czytelnik to inspiracja lub szansa na podjęcie współpracy.

Pozwól na kilka słów ode mnie:

Pochodzę z Gorzowa Wlkp., studiowałem w Szczecinie, a aplikację adwokacką odbywam w Poznaniu.

Jestem młodym prawnikiem, który do świata nowych technologii trafił poprzez zainteresowanie cyberprzestępczością oraz cyberbezpieczeństwem. Na mapie nowych technologii staram się wyznaczać szlaki przy wykorzystaniu:

  1. dobrych praktyk wypracowanych w branży,
  2. oraz dialogu z organami nadzoru.

B + R znaczą wiele także dla branży prawnej i dlatego pozostaje zwolennikiem budowania mostu pomiędzy prawnikami a osobami bardziej technicznymi.

O czym na blogu?

Na blogu staram się przedstawiać tematy z pogranicza prawa i nowych technologii. Bardzo ogólnie można określić, że znajdą się tutaj zagadnienia dotyczące cyberprzestrzeni, a w tym:

  1. prawa nowych technologii,
  2. prawa IT,
  3. prawa karnego,
  4. cyberprzestępczości
  5. cyberbezpieczeństwa,
  6. przecwidziałania praniu pieniędzy #AML
  7. usług płatniczych #PSD 2
  8. instrumentów finansowych #MiFID 2
  9. danych osobowych #RODO
  10. i innych pokrewnych.

Wciąż się uczę

Na moim  profilu na LinkedIn (tam też publikuję krótkie wpisy) – klik , możesz znaleźć informacje o moim doświadczeniu, które w głównej mierze opiera się na pracy w kancelariach prawnych. Tam zajmowałem się obsługą biznesu. Nierzadko były to wyzwania w branżach regulowanych, gdzie przepisy nie nadążają jeszcze za rozwojem technologii. To zmuszało do projektowania nowych rozwiązań i wypracowania porozumienia z organami nadzoru. 

Wciąż się uczę i chcę się uczyć, dlatego usilnie staram się podejmować współpracę z osobami z doświadczeniem, ale jednocześnie otwartymi na wyzwania (cyberprzestrzeń jest ich źródłem) i na zmiany na rynku usług prawnych.

*na zdjęciu schronisko Gouter w trakcie aklimatyzacji przed Mont Blanc

Łukasz Masztalerz