O MNIE

Dzięki, że jesteś.

Cieszy mnie to, bo każdy zainteresowany czytelnik to jakaś inspiracja lub szansa na podjęcie współpracy.

Pozwól na kilka słów ode mnie:

Pochodzę z Gorzowa Wlkp., a studiowałem w Szczecinie. Praktykę rozpoczynałem w Poznaniu, a od kilku lat praktykuję w Warszawie, jednak chętnie współpracuję online.

Jestem młodym prawnikiem, który do świata nowych technologii trafił poprzez zainteresowanie cyberprzestępczością oraz cyberbezpieczeństwem. Na mapie nowych technologii staram się wyznaczać szlaki poprzez współpracę z klientami w innowacyjnych projektach i aktywność w społecznościach zorientowanych na: prawo technologii, dane, cyberbezpieczeństwo oraz IT.

O czym na tym blogu?

Na blogu staram się przedstawiać tematy z pogranicza prawa i technologii. Bardzo ogólnie można określić, że znajdą się tutaj zagadnienia dotyczące cyberprzestrzeni, a w tym:

  1. prawa technologii,
  2. prawa karnego,
  3. cyberprzestępczości
  4. cyberbezpieczeństwa,
  5. przecwidziałania praniu pieniędzy #AML
  6. usług płatniczych #PSD 2
  7. instrumentów finansowych #MiFID 2
  8. danych osobowych #RODO
  9. wszystkiego, czym mnie zainteresujecie. 🙂

Wciąż się uczę

Na moim  profilu na LinkedIn (tam też publikuję krótkie wpisy) – możesz znaleźć informacje o moim doświadczeniu, które w głównej mierze opiera się na pracy w kancelariach prawnych. Zajmuję się przede wszystkim doradztwem regulacyjnym dla biznesu oraz umowami. 

Wciąż się uczę i chcę się uczyć, dlatego usilnie staram się podejmować współpracę z osobami z doświadczeniem, ale jednocześnie otwartymi na wyzwania (cyberprzestrzeń jest ich źródłem).

Z pozdrowieniami

Łukasz Masztalerz